Wojskowe tablice rejestracyjne

Wojskowe tablice rejestracyjne mają tło czarne, napisy białe: u góry z lewej strony — duża litera, z prawej — godło państwowe, na dole — numer sześciocyfrowy.
Tablice rejestracyjne pojazdów stanowiących własność cudzoziemców mają tło czarne, litery i cyfry jasnożółte. Każdy samochód cieżarowy — wywrotka powinien oprócz tablic rejestracyjnych mieć namalowany znak rejestracyjny na tyle nadwozia (cyfry i litery o wymiarach 300 150 mm). Przyczepa lub naczepa powinna mieć namalowany na prawym boku w części przedniej numer ewidencyjny wyznaczony przy rejestracji (nie dotyczy przyczep jednoosiowych, ciągniętych przez samochody osobowe i autobusy). Ostatnia przyczepa powinna być dodatkowo zaopatrzona w tablicę rejestracyjną, umieszczoną z tyłu.[przypisy: wydajność pracy wzór, koszty bezpośrednie i pośrednie, krotoski cichy otomoto ]
Pojazd prowadzony przez uczących sie jazdy powinien być zaopatrzony z przodu i z tyłu w okrągłe tarcze o średnicy 30 cm z napisem NAUKA JAZDY na ciemnobłękitnym tle (białe litery o wymiarach 50 x 35 mm, grubości 8 mm, w dwóch rzędach z odstępem 40 mm).
Samochody funkcyjne lub administracyjne powinny mieć namalowaną białą farbą literę „F” lub „A” na wewnętrznej stronie przedniej szyby z prawej strony (wymiary 100 x x 50 mm).
Na pojazdach mogą być umieszczane znaki wytwórni, korpusu dyplomatycznego (CD), konsularnego (CC), państwowe i miejskie, Polskiego Związku Motorowego lub innych klubów motorowych oraz międzynarodowe znaki wyróżniające.
Pojazd wyjeżdżający za granicę powinien być zaopatrzony w znak wyróżniający PL, umieszczony z tyłu pojazdu na widocznym miejscu. Przy wyjeździe do niektórych państw pojazdu wymagane jest „Międzynarodowe Świadectwo Samochodowe” — (Certificat International pour Automobiles), które na okres 1 roku wydaje Polski Związek Motorowy.

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: koszty bezpośrednie i pośrednie krotoski cichy otomoto wydajność pracy wzór